elystravel@elystravel.sk
+421 907 206 282


 

Viedeň

Národná knižnica, Viedeň Viedeň, poznávací zájazd, Rakúsko Viedeň, poznávací zájazd, Rakúsko Viedeň, poznávací zájazd, Rakúsko Historické múzeum, Viedeň
Destinácia: Rakúsko, Viedeň, Viedeň (Wien)
Kód zájazdu: 1106507
Cena od: 24 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

26.10.2021 1 deň Last Minute 24 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
1- dňový zájazd

Perex:
Poučný deň vo významných viedenských múzeách nás presvedčí o tom, ako stále málo vieme o histórii a svete okolo nás.


Program:
1. deň:
Odchod z Bratislavy cca o 08:00 hod. Po krátkej okružnej prehliadke centra Viedne individuálne voľno s možnosťou navštevy múzeí. Prírodovedné a Umeleckohistorické múzeum na Burgringu, ktorého základný kameň položil už pred 250 rokmi František I., manžel Márie Terézie. Na svoje si prídu aj znalci umenia pri prehliadke Egyptsko-orientálnej a antickej zbierky, či pri obdivovaní legendárnej kolumbijskej kytice, pozostávajúcej z 2100 diamantov a vyše 700 drahokamov. Hofburg, bývalé politické centrum monarchie, dnes sídlo prezidenta, cisárskych apartmánov, Španielskej jazdeckej školy a  Rakúskej národnej knižnice pozýva na prehliadku jednej z najkrajších knižných sál na svete. Palác Albertina, najväčší rezidenčný palác Habsburgovcov, ponúka okrem prehliadky luxusných komnát majstrovské diela od 15.storočia až po súčasnosť. Albertina patrí k najobľúbenejším múzeám Rakúska a je lákadlom pre návštevníkov mesta a kultúrnych pamiatok z celého sveta. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách (cca 20.00 h). 


Poznámka:
26. október – počas rakúskeho štátneho sviatku- Dňa neutrality je vo Viedni deň otvorených dverí. Možnosť návštevy vybraných múzeí zdarma, príp. so zľavou.
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, vstupy do vybraných múzeí a sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, cestovné poistenie.


Viedeň