elystravel@elystravel.sk
+421 907 206 282

 

Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok

Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok Advent v Drážďanoch a Popoluškin zámok
Destinácia: Nemecko, Sasko
Kód zájazdu: 1235363
Cena od: 233 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Advent

Výber termínu

03.12.2022 2 dni First Minute 233 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
2-dňový autokarový zájazd.


1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 06:00 h) do Drážďan. Symbolom adventného trhu je okrem vianočného stromčeka, rozprávkového hradu a zdobeného oblúku aj 14 metrov vysoká vianočná pyramída, ktorá sa dokonca dostala do Guinessovej knihy rekordov. Drážďany však neočaria len milovníkov adventných trhov a nákupov (Almarkt Galerie, Prager Strasse). Na svoje si tu prídu aj obdivovatelia krásnej architektúry a nadšenci pre históriu (Frauenkirche, Hofkirche, Zwinger, Semperova opera). Vďaka architektonickému pôvabu a prírodnej polohe sa im hovorí „Florencia na Labe”. Po pešej prehliadke historických skvostov sa ponoríme do úžasnej vianočnej nálady a vychutnáme si čaro adventu najkrajších vianočných trhov v Nemecku. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Odchod na zámok Moritzburg, kde sa natáčala legendárna rozprávka Tri oriešky pre Popolušku. Navštívime prekrásny zámok a budeme sa môcť prejsť po schodisku, kde Popoluška stratila svoju slávnu črievičku. Romantickosť tohto miesta zvýrazňuje aj okolie s umelo vytvorenými rybníkmi, v ktorých sa tento barokový klenot pôvabne zrkadlí. Hodnota zámku však nespočíva iba v rozprávke, ale nachádza sa tu svetovo najrozsiahlejšia zbierka interierového vybavenia, so vzácnymi tapetami z kože, s cennými maľbami a vzormi a zbierka historických loveckých trofejí, ktoré sú dodnes nemými svedkami dvornej kultúry bývania a stolovania. Po prehliadke odchod na Slovensko s návratom do Bratislavy vo večerných hodinách.

Ubytovanie:
3*/4* hoteli .

Stravovanie:
Raňajky.Poznámka:
Zmena programu vyhradená.