elystravel@elystravel.sk
+421 907 206 282

 

Pura Vida - vulkány a Pacifik

Destinácia: Kostarika
Kód zájazdu: 1238220
Cena od: 3 490 €
Príplatky od: 450 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

17.11.2022 11 dní First Minute 3 518 € +450 € odlet: Viedeň letecká
12.01.2023 11 dní First Minute 3 490 € +450 € odlet: Viedeň letecká
10.02.2023 11 dní First Minute 3 490 € +450 € odlet: Viedeň letecká
05.03.2023 11 dní First Minute 3 490 € +450 € odlet: Viedeň letecká
21.04.2023 11 dní First Minute 3 490 € +450 € odlet: Viedeň letecká
17.11.2023 11 dní First Minute 3 490 € +450 € odlet: Viedeň letecká
01.12.2023 11 dní First Minute 3 490 € +450 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchla a logická cesta v malej skupine za prírodnými krásami a plážami Kostariky! Slnko a vitamín D. Výplach dutín slaným roztokom pri lekciách surfu alebo potápania na slnečných plážach Pacifiku. Pura vida vibes v spoločnosti nášho ostrieľaného sprievodcu, ktorý Vás veľmi rád naučí zbožňovať Latino.

1. deň:
Odlet z Viedne s kvalitnou leteckou spoločnosťou v ranných hodinách. Kávička na letisku a následne dlhý let cez 7 časových pásiem. Ak si aj túto cestu chcete naozaj užiť, odporúčame vám doplatiť si Business class. Vo večerných hodinách toho istého dňa pristávame. Toto je Kostarika. Vitajte v raji! Po prílete Vás na letisku očakáva sprievodca a odveziete sa do hotela. Oddých po prílete. 

2. deň:
Sme v hlavnom meste Kostariky SAN JOSE. Ešte predtým ako sa vyberieme do národného parku Arenal, pozrieme si downtown a jeho koloniálnu architektúru, exotické centrálne trhovisko a Múzeum zlata. Kostarika jednoznačne stojí za to. Potom vyrážame na sever! Smerujeme do magického sveta vulkánov. V Kostarike je 5 aktívnych vulkánov: Poás, Irazú, Arenal, Rincón de la Vieja a Turrialba. V súťaži krásy však vyhráva Arenal, pod ktorým strávime najbližšie dni. Sme v národnom parku Arenal, ktorý je ideálnym miestom na spoznanie rozmanitosti a krásy kostarickej prírody. Dymiace vulkány, bujná vegetácia v najzelenšom možnom odtieni, ktorá ukrýva obrovskú biodiverzitu. Uvidíme aj lávové polia? Po prebratí aktuálnej situácie a vulkanickej aktivity s rangerami parku prispôsobíme naplánovaný program, aby sme stihli čo najviac. Arenal to je prírodné dobrodružstvo, dychberúce zážitky a dramatický adrenalín. Čo nás z toho pohltí ako prvé?

3. deň:
Kontrola bateriek vo fotoaparátoch, raňajky a vyrážame za novými zážitkami. Užijeme si deň pri vulkánoch naplno. Buď zvolíme túru, alebo sa dohodneme na jazde na prenajatých bicykloch. Fotoaparáty musíte mať stále po ruke, lebo z každého nového uhla sa zdajú tie vulkány ešte krajšie. Každý videl zábery z nekonečných mostov visiacich na lanách ponad džungľu. Aj my sa nimi prejdeme a po náročnom dni si ešte zregenerujeme svaly aj mysle v termálnej rieke uprostred prastarého lesa. V podvečerných hodinách sa vrátime do hotela poctivo unavení a nadšení z dnešného dňa.

4. deň:
Priestor na fakultatívne aktivity. Skúsite zipline v džungli? Je to možno tá najpopulárnejšia atrakcia Arenalu. Spustiť sa po dlhých lanách vysoko nad džungľou. Stojí to za to! Navštívime ešte aj kakaové plantáže, kde sa dozvieme zaujímavú históriu tohto zázračného redbullu indiánov. Viete, že ho z Brazílie priniesli a kultivovali prvý krát práve stredoamerickí indigenas? Ochutnáme to najčerstvejšie kakao a čokoládu. Posilnení sa prejdeme džungľou a budeme hľadať leňochov a opice ukryté v stromoch.

5. deň:
Stihneme, čo sme nestihli. Na obed sa lúčime s vulkánmi a prechádzame naprieč krajinou popri jazere Laguna de Arenal a smerujeme na pobrežie Pacifiku. Čaká nás azúrové more, piesok ako hladká múka. Počuli ste o tzv. modrých zónach sveta? Sú to miesta, kde sú ľudia zdravší, šťastnejší a dožívajú sa vyššieho priemerného veku. Takýchto miest je na svete iba 5. Patrí medzi nich aj polostrov a oblasť Nicoya, na ktorom sa nachádza aj pobrežie, kde budeme tráviť naše dni na pláži. Zdravému životu tu vraj prispieva čistý vzduch, minerálne zloženie vody, slnečné dni, prirodzená lokálna potrava a dobré vzťahy medzi ľuďmi. Sme tu správne!

6. deň:
Hurá do vody. Palmy sa vlnia, piesok je horúci a more nas ťahá k sebe. Výplach dutín slaným roztokom a vitamín D priamo zo slnka, je ten najlepší recept na dobrú imunitu. Tu sme v tej najlepšej izolácii. Obklopení z jednej strany oceánom a z druhej džungľou. Ideme šnorchlovať, potápať sa alebo si zaveslovať v člne? Chcete niekto skúsiť surf? Teraz je ten správny čas. Najkrajší šport na svete. Je to ťažké? Asi áno, ale všetko sa dá naučiť. Kostarika je stvorená na adrenalín a šport. Výber rôznych pláži od tých, z ktorých sa budú tešiť profíci aj z tých, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Najprv sa zoznámime so zakladnými pravidlami bezpečnosti a slušného správania sa vo vode - surférsku etiketu. Po terórii rozcvička, navoskujeme surfy a ideme na to. Prvé pokusy o jazdu na vlne, prvé výplachy dutín slaným roztokom za neustalého doplňovania vitamínu D zo slnka. Po pláži nám padne dobre prieskum plážovej gastronómie, kde sa miešajú chute mora a trópov. Už máte dosť exotických chutí? Tak to sa môžete spoľahnúť, že tu najdete aj špičkovú pizzu, dobré espresso, remeselné pivo alebo vegánsky burger. 

7. deň:
Ďalší deň pri oceáne. Na ktorú pláž pôjdeme? Čo budeme dnes robiť? Po raňajkách plných šťavnatého exotického ovocia a čerstvých džúsov sa tešíme z nového dňa v raji. Dnes si môžeme požičať e-bike a vyraziť na prieskum vnútrozemia. Podarí sa nám v najzelenšej džungli Ameriky opäť nájsť nejakého leňocha visiacého zo stromu? Plavky berieme samozrejme so sebou, pretože pláže na nás číhajú na každom kroku. Ak sme sa nechali opantať kúzlom surfu, tak môžeme ísť do vln znova. Ak chceme spoznávať prírodu, zájdeme na pláž pozrieť sa, kde kladú korytnačky vajíčka a naučíme sa rozdiely medzi jednotlivými druhmi, ktoré žijú tu a ktoré žijú na karibskej strane ostrova. CK sprievodca je k dispozícii plniť individuálne požiadavky. Po osviežení z čerstvo otvoreného kokosu sa vraciame na základňu doplniť energiu prostredníctvom voňavých tacos. Pri podvečernej prechádzke mestečkom si kúpime tú správnu šiltovku a tričko, aby sme si upgradli náš cool look. Na večeru budeme grilovať alebo zvolíme reštauráciu na pláži? Západy slnka pri grile s chladeným drinkom v ruke a reggaetonom v uchu.

8. deň:
Telo dostalo posledné dni zabrať. Tehličky na bruchu sa už rysujú, treba aj regenerovať. Dnes je voľný deň. CK sprievodca k dispozícii ohľadom ďalších fakultatívnych aktivít v okolí. Západ slnka si môžeme vychutnať na Playa Langosta. Hádajte čo tam bude na večeru!

9. deň:
Člnom vyrazíme na okolité pláže, kde ľudia relaxujú a opaľujú sa, pozrieme aj na slávne vlny, kde jazdia tí, čo to naozaj vedia. Pozorujeme surférov a obkukávame ich triky. Ako jednoducho to vyzerá, keď to niekto vie. Odvážime sa skočiť medzi nich? Podvečer rozlúčková party v rytme salsy so západom slnka. Sme už teraz vlastne správni potápači alebo ozajstní surféri? Minimálne podľa fotiek by nám to mali naši foloweri uveriť. 

10. deň:
Zdvíhame kotvy, vraciame požičané surfy a lúčime sa s Pacifikom. Pred odletom domov si ešte vychutnáme posledné dopoludnie. Nakupíme suveníry, nafotíme posledné fotky a balíme kufre. Zažili sme adrenalín na lanových dráhach medzi vulkánmi, naučili sme sa surfovať, naučili sme sa tancovať salsu a pochopili sme Kostariku s jej bohatou faunou a flórou. Sme pripravení rozprávať doma zážitky a preberať mnohé fotky. Sme opálení, zdraví a nadšení zo zážitkov. Presun na letisko do hlavného mesta. Posledné pohľady na exotickú krásu. Stalo to za to. Pura vida!

11. deň:
Prílet do Európy. Transfer kvalitným CK transferom do Bratislavy (v prípade, ak ste si objednali túto službu). Zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi a znovu prežívanie krásnych dní, ktoré ste práve absolvovali. Ktorý zážitok bol TOP? Ktorá fotografia je najlepšia? Kam pôjdem nabudúce? Kostariku poznáte lepšie než ktokoľvek iný.