055/ 728 72 27
0907 206 282
0910 475 575

po-pia 9:00 - 17:00
 

Cesta po Španielskom kráľovstve - bus

Destinácia: Španielsko
Kód zájazdu: 630696
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Dopoludnia odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Nočný prejazd do Španielska.

2. deň:
V dopoludňajších hodinách príchod do oblasti Costa Brava / Costa del Maresme, voľno, možnosť kúpania, ubytovanie v popoludňajších hodinách, večera.

3. deň:
Raňajky, odchod v ranných hodinách do Zaragozy - prehliadka mesta (katedrála, nám. S. María del Pilar, mudejarské kostoly, arabský palác Aljafería, mestská tržnica), odchod k Madridu na ubytovanie, večera.

4. deň:
Raňajky, odchod k prehliadke kráľovského paláca El Escorial, návrat do Madridu, okružná plavba, prehliadka mesta (Puerta del Sol, Plaza Mayor, exteriéry kráľovského paláca, Cervantesa pamätník alebo možnosť návštevy galérie El Prado). Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň:
Raňajky, odchod do Toleda - prehliadka mesta (katedrála, chrám sv. Tomáša, námestie Zocodóver, múzeum El Greca), návšteva tradičnej toledskej manufaktúry (toledská oceľ a šperky). Odchod na ubytovanie ku Granade, večera.

6. deň:
Raňajky, dopoludnia prehliadka Granady (katedrála, kráľovská kaplnka, Albaicín), popoludní prehliadka arabského paláca Alhambra so záhradami Generalife (nutná záloha a rezervácia najneskôr 1 mesiac pred odchodom). Voľno, návrat na ubytovanie, večera, (fakultatívne večerné predstavenia flamenca).

7. deň:
Raňajky, odchod do Córdoby - prehliadka mesta (mešita, Alcázar, židovská štvrť, typické kvetinové ulice s arabskými patiami), odchod na ubytovanie v okolí Sevilly, večera.

8. deň:
Raňajky, Sevilla - prehliadka mesta (katedrála, La Giralda, Zlatá veža, štvrť Santa Cruz , maurský palác Alcázar - exteriéry), odjazd k prehliadke britskej kolónie Gibraltár, najjužnejšieho miesta európskeho kontinentu. Nočný prejazd na pobrežie Costa Azahar.

9. deň:
V ranných hodinách príchod do Peniscola (hrad Papa Luna, stredoveké mestečko, možnosť kúpania, plavby loďou), prejazd na pobrežie Costa Brava / Costa del Maresme, ubytovanie, večera.

10. deň:
Raňajky, odchod do Gerony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi. Po prehliadke odchod do Tossa de Mar, jedného z najkrajších letovísk na pobreží Costa Brava, s hradbami a obrannými vežami z 12. a 13. storočia a s domami zo 14. až 17. storočia. Návrat na ubytovanie si môžete spríjemniť cestou loďou (fakultatívne), večera.

11. deň:
Raňajky, odchod v ranných hodinách, prehliadka kláštora Montserrat, v popoludňajších hodinách prehliadka Barcelony (gotická štvrť, Las Ramblas, Kolumbov pamätník, Antonio Gaudí - exteriéry La Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló, možnosť návštevy morského akvária a múzea Picassa), návrat na ubytovanie, večera.

12. deň:
Raňajky, voľný program. V popoludňajších hodinách odchod domov.

13. deň:
Popoludní príchod do Brna , následne transfer do Bratislavy .

Názor CK:
ZARAGOZA - EL ESCORIAL - MADRID - TOLEDO - GRANADA - CÓRDOBA - SEVILLA - GIBRALTAR - PEŇÍSCOLA - GERONA - MONTSERRAT - BARCELONA

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 9x ubytovanie s polpenziou v 2*alebo 3* hoteloch v okolí miest , sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
jednolôžková izba 236,-€, prehliadka Alhambry (nutné hlásiť CK , uzávierka mesiac pred odchodom) 40,-€, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.