055/ 728 72 27
0907 206 282
0910 475 575

po-pia 9:00 - 17:00

Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad

Moskva - Petrohrad počas bielych nocí - moskva_zajazd Moskva - petrohrad - petrohrad_moskvaII Moskva - petrohrad - moskva_petrohrad_zajazd_08 Moskva - Petrohrad počas bielych nocí - moskva metro Moskva - Petrohrad počas bielych nocí - petrohrad Moskva - Petrohrad počas bielych nocí - petrohrad poznavaci zajazd Moskva - Petrohrad počas bielych nocí - petrohrad naval zajazd
Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 850576
Cena od: 599 €
Príplatky od: 190 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.08.2019 6 dní Last Minute 659 € +190 € odlet: Bratislava letecká
11.09.2019 6 dní Last Minute 599 € +190 € odlet: Bratislava letecká
18.09.2019 6 dní Last Minute 599 € +190 € odlet: Bratislava letecká
25.09.2019 6 dní First Minute 599 € +190 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu letecky so skúsenými sprievodcami, ktorí sú tu ako doma. S Moskvou a Petrohradom sa nebudete chcieť rozlúčiť. Víza do Ruska vybavíme za Vás a Moskva s Petrohradom sa Vám navždy vryjú do pamäte!


Rýchly popis:

Moskva a Petrohrad - 2 unikátne, jedinečné metropoly, neporovnateľné so žiadnym iným veľkomestom. Veľkolepá architektúra, monumentálne paláce a chrámy, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné. Moskva Vás uchváti a Petrohrad fascinuje! Jedinečné zážitky s našimi skvelými sprievodcami sa Vám vryjú do pamäti na celý život! Rusko a jeho symboly " Dvaja ruskí velikáni Moskva a Petrohrad "  sú tu pre Vás.


Program:
6- dňový poznávací zájazd


1.deň: Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.


2.deň: Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta( UNESCO). Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého poludníka, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné moskovské centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke odchod na hotel, ubytovanie.


3.deň: Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Moskvy,  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Po prehliadke presun z Moskvy nočným vlakom do Petrohradu. V Nočnom vlaku sú 4-lôžkové kupé na spanie, z mnohých vyberáme overené, čisté a  slušné. Cesta nočným vlakom trvá 8-9hod. takže sa v ňom pohodlne vyspíte aj raňajkujete.


4.deň: Príchod do Petrohradu, transfer na hotel, odloženie batožiny na hoteli.  Presun - Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zdrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. Katarínin park . Návrat do Petrohradu, prehliadka. Nevský prospekt - Hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Sankt-Peterburgu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho Vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov Sankt-Peterburgu, najväčší chrám v meste a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke Petrohradu odchod na hotel, noc v hoteli. 


5.deň: Po raňajkách Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, súch, trávnikov a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.


6.deň: Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD ":


Termín počas Veľkej Noci :      30.4.-4.4.2018

Termíny počas BIELYCH NOCÍ *:  1.6., 8.6., 15.6., 22.6., 29.6., 6.7. 

*  v neskorých večerných hodinách a nočných hodinách možnosť plavby loďou v Petrohrade a sledovania otvárania  mostov 


Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 4 noci sú na hoteli, 1 noc je v nočnom vlaku.

Noc v nočnom vlaku: 1 noc v rámci presunu z Moskvy do Petrohradu je v nočnom vlaku. Vlaky vyberáme z viacerých tie slušné, čisté a overené. Jedno kupé má 4 spacie lôžka, do jedného kupé Vás ubytovávame s Vašimi spolucestujúcimi. Možnosť zakúpenia  kupé samostnatne iba pre dve osoby je za príplatok 200€/ osoba.

Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Cestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.

Veľkosť skupiny na zájazde: Max 16 osôb. 

Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. Niektoré termíny sprevádza sprievodkyňa pôvodom z Ruska, niektoré slovenský sprievodca, ale s výbornými znalosťami a skúsenosťami.


Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) zabezpečuje a hradí CK. Ostatná lokálna doprava v rámci prehliadok sa hradí individuálne na zájazde.


Cena zahŕňa:  5x ubytovanie s raňajkami (4x hotel, 1x nočný vlak ), Letecká doprava  BA - Moskva a späť , pobytová taxa, Vlaková doprava z Moskvy do Petrohradu a späť, Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade, Program a organizácia´


Cena nezahŕňa:  Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 95€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Transfery, Lokálna doprava a vstupy 60-120€- platba na mieste ( ( Kremeľ, Chrám K.Spasiteľa, Ermitáž, Chrám Sv. Izáka, Petrodvorec záhrady, Jantárová komnata ), 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu