055/ 728 72 27
0907 206 282
0910 475 575

po-pia 9:00 - 17:00
 

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Barcelona letecky

Destinácia: Španielsko, Katalánsko (Barcelona), Barcelona
Kód zájazdu: 932099
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis:

Spoznávate svet a chceli by ste objaviť niečo výnimočné? Zažiť miesto, kde si prídu na svoje chuťové poháriky, oči načerpajú množstvo inšpirácie a duša objaví históriu, ktorá ovplyvnila každého obyvateľa tejto planéty?

Pozývame Vás na dokonalé miesto, ktoré spĺňa všetky tieto požiadavky. Objavte krásy druhého najväčšieho španielskeho mesta a zároveň hlavného mesta Katalánska. Objavte a spoznajte Barcelonu.

Zažijete promenády medzi budovami sálajúce históriu, originálne, malé obchodíky, voňavé kaviarničky a reštaurácie plné najlepšej a najnápaditejšej kuchyne Španielska. Barcelona patrí práve medzi mestá, kde sa do dokonalosti spája minulosť so súčasnosťou. Veď kto z nás by nepoznal Krištofa Kolumbusa, ktorý ( znovu ) objavil Ameriku pre dnešnú Európu a rovnako aj nie práve fanúšikovia futbalu, ktorí by nepoznali FC Barcelona. Barcelona je miesto, ktoré spája národy, svetadiely, umelcov, mysliteľov, gastro odborníkov, ale v prvom rade spája ľudí.

Vstúpte na výpravu za jej krásami.


Program:


1. deň:


Odlet z Bratislavy do Girony, transfer do Barcelony, ubytovanie. Po ubytovaní budú naše kroky smerovať do stredu Barcelony, na Katalánske námestie plné holubov presne ako v Benátkach, miestnych remeselníkov, pouličných umelcov  a obchodíkov so suvenírmi a inými drobnosťami. Je to miesto kde sa stretávajú fanúšikovia FC Barcelona. Odtiaľ povedie naša cesta na najslávnejšiu a najznámejšiu promenádu La Rambla plnú turistov, skvelého jedla, kvetín, množstva krásnych domov a úžasnej atmosféry. La Rambla nekončí pri pamätníku Krištofa Kolumba, ktorý bol postavený v roku 1888 ale pokračuje do prístavu na umelo vybudovaný polostrov s množstvom obchodov, reštaurácií, barov a Aquariom s 80m dlhým tunelom plným rýb plávajúcimi nad hlavami návštevníkov. Ochutnáme skvelú čokoládu v kultovej čokoládovni Escriba. Mimochodom, vedeli ste, že čokoláda je výmysel španielskych mníchov? Večer návrat na hotel.


2.deň:

Tento deň bude patriť velikánovi architektúry, šialencovi ale i géniovi A. Gaudímu. Prejdeme sa po najelegantnejšej Passeig de Gracia, na ktorej Vás nadchnú najlepšie diela barcelonskej secesie. Gaudiho stavby ako Casa Batlló a Casa Mila sú len zrnkami v mori jeho úžasnej práce. Vrcholným dielom, ktorému zasvätil celý život, je stále nedokončená Sagrada familia. Dopoludnia si oddýchneme v rozprávkovom Park Güell. Večer si vychutnáme farebné predstavenie magickej fontány pod Monju?com s impozantným Národným palácom katalánskeho umenia. Návrat na hotel.


3.deň:

Barri Gotic – srdce starej Barcelony, oáza pokoja s duchom stredoveku, s katedrálou sv. Eulálie, kráľovským palácom, v ktorom katolícke veličenstvá prijali Krištofa Kolumba po návrate z jeho ciest. Uvidíme najsilnejší prejav katalánskej spolupatričnosti a ešte veľa ďalších zaujímavostí. Na poludnie si pozrieme pred katedrálou najkrajšiu atrakciu dňa- Katalánsky tanec Sardana. Poobede sa prejdeme mestským parkom, ktorý je oázou zelene a relaxu uprostred veľkomesta. Individuálne voľno, večer návrat na hotel.


4.deň:

Po raňajkách transfér na letisko a následne odlet do Bratislavy.Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.

UPOZORNENIE:                                                                                                                                                                                                                                                           

Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovoľujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.Cena zahŕňa:

Letecká doprava: Bratislava-Barcelona-Bratislava (letecká spoločnosť Ryanair)

Príručná batožina (1 kus batožiny do 10 kg s rozmermi max. rozmery max. 35 x 20 x 20 cm)

Ubytovanie v  hoteli s raňajkami

Transfer: letisko - hotel - letisko


Cena nezahŕňa:

Mestká daň – 0,72€/osoba/noc

Komplexné cestovné poistenie – 2,05€/osoba/noc

Príplatok za druhú batožinu do 10 kg – 12€/osoba


Vstupné poplatky:

Povinné vstupy:

Park Güell – 7,50€
Sagrada familia – 15€

Nepovinné vstupy (odporúčame vidieť):

Čokoládovňa – konzumné cca 7€
Casa Batlló – 23,50€
Casa Mila – 22€

Barcelona