055/ 728 72 27
0907 206 282
0910 475 575

po-pia 9:00 - 17:00

Púť do Konštantínopolu (Istanbul)

Destinácia: Turecko, Istanbul
Kód zájazdu: 982239
Cena od: 370 €
Príplatky od: 185 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

18.10.2019 4 dni 370 € +185 € odlet: Košice letecká
18.10.2019 4 dni 370 € +185 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Ubytovanie:
3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre Istanbulu.

Stravovanie:
3 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Istanbul a späť, alebo Košice – Istanbul a späť.

Ostatné:
autokarová doprava po Istanbule podľa programu, prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu/doprovod kňaza, program podľa popisu bez vstupov, DPH.


Program:

1.deň: odlet z Viedne (resp. z Košíc) do Istanbulu (najväčšie turecké mesto spájajúce Európu a Áziu). Transfer z letiska do hotela, večera, večerná pešia vychádzka k ruinám fóra cisára Konštantína. Podľa legendy sú v Konštantínovom stĺpe zamurované zvyšky chlebov ktorými Ježiš nasýtil zástupy v Tabghe. Pešo návrat do hotela a nocľah.

2.deň: raňajky, prehliadka najvýznamnejších pamiatok Istanbulu s miestnym sprievodcom (Modrá mešita so 6 minaretmi, Hippodrom a Egyptský obelisk). Očarí Vás návšteva byzantského chrámu Aghia Sophia (Chrám Svätej Múdrosti) vysväteného v roku 537. Deň zakončíte plavbou loďou (MHD) z Európy do Ázie cez úžinu Bospor a z vrchu Camlica sa budete kochať úžasným výhľadom na mesto. Návrat do hotela cez Bosphorus Bridge, večera a nocľah.

3.deň: raňajky, prehliadku mesta s miestnym sprievodcom začnete v palácovom sultánskom komplexe Topkapi. Navštívite najautentickejši byzantský chrám v Istanbule Aghia Eirene. Uvidíte najposvätnejšiu časť komplexu kde sa nachádza relikviár s časťou ruky sv. Jána Krstiteľa, Mojžišova palica a meč kráľa Dávida. Návšteva Yerabatanskej cisterny., zastávka pri akvadukte rímskeho cisára Valensa. Návštívite múzeum v bývalom kláštore Chora a byzantský kláštor Pammakaristos, ktoré ukrývajú najkrajšie byzantské mozaiky na svete. V podvečer návrat do hotela, večera.

4.deň: raňajky, transfer do štvrte Galata a Beyoglu, návšteva katolíckeho kostola sv. Antona Paduánskeho a zastávka pri Zlatom rohu, kde je sídlo konštantínopolského patriarchu. Nakoniec návšteva Veľkého bazára, s množstvom ochodíkov. Popoludní transfer na letisko a odlet do Viedne (resp. Košíc).


Oficiálna kategória:
****


Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 165 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 90 €, Balíček vstupov 50 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Istanbul