055/ 728 72 27
0907 206 282
0910 475 575

po-pia 9:00 - 17:00
 

Gibraltár a okruh Andalúziou - poznávací zájazd

Destinácia: Španielsko
Kód zájazdu: 982253
Cena od: 1 090 €
Príplatky od: 219 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.10.2019 8 dní 1 090 € +219 € odlet: Viedeň letecká
11.10.2019 8 dní 1 090 € +219 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň zájazdu: odlet z Bratislavy, resp. z Viedne do Malagy, transfer pohodlným autobusom do svetoznámeho historického mesta Granada, ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami.
2. deň zájazdu: prehliadka najnavštevovanejšej a turistami najvyhľadávanejšej pamiatky v Španielsku - arabského zámku Alhambra (vstupné je už zarátané v cene zájazdu) a jej záhrad. Budete mať možnosť vidieť a zažiť krásy arabskej, kresťanskej a židovskej architektúry. Návšteva starej časti Granady - Albaicín, pre ktorú sú charakteristické úzke uličky z čias, kedy oblasť ovládali Mauri. Presun autobusom do Córdoby, ubytovanie v 4* hoteli. Možnosť večerného kúpania v starobylých arabských kúpeľoch Baňos Árabes alebo nočnej prehliadky Cordóbskej mešity.
3. deň zájazdu: prehliadka mesta, židovskej štvrte, návšteva Cordóbskej mešity (vstupné je už zarátané v cene zájazdu). Presun autobusom do kultúrneho a umeleckého mesta Sevilla. Ubytovanie v 4* hoteli. Večer si zatancujeme typické andalúzske flamenco pri krčiašku chutnej sangrie.
4. deň zájazdu: prehliadka očarujúcej Sevilly, perly Andalúzie, navštívime námestie Plaza de Espaňa, katedrálu s vežou Giralda, ktorá bola zaradená medzi pamiatky UNESCO, hrobku Krištofa Kolumba. Prejdeme sa malebnou židovskou štvrťou Barrio de Santa Cruz. Ochutnáme výborné tapas s miestnym pivom a najlepšiu paellu na svete s pohárom červeného vínka. Návrat do hotela.
5. deň zájazdu: presun autobusom do magickej Rondy, prehliadka mestečka rozkladajúceho sa po oboch stranách hlbokej rokliny najdlhšej španielskej rieky El Tajo. Býčia aréna, jedna z najstarších v Španielsku, prehliadka múzea corridy, olivové háje a najchutnejšia šunka - jamón serrano. Pokračujeme v ceste do Malagy, ktorá je považovaná za jedno z najstarších miest Európy vôbec. ubytovanie v 4* hoteli, v mestečku Fuengirola, ktoré je od Malagy vzdialené cca 30 minút autobusom.
6. deň zájazdu: presun autobusom do Gibraltáru, kde vám výlet spríjemnia miestne vychýrené opice, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť návštevy tohoto úžasného miesta, prehliadka britského územia s úžasnou atmosférou. Návšteva jaskyne sv. Michala. Po ceste naspäť do Malagy nás neminie zastávka v tradičnej romantickej horskej dedinke Mijas s typickou andalúzskou architektúrou - bielymi domčekmi v maurskom štýle. Návrat do hotela. Voľný večerný program.
7. deň zájazdu: prehliadka krásneho prístavného mesta Malaga, návšteva múzea jedného z najznámejších svetových maliarov - Pabla Picassa, návšteva pevnosti s nádherným výhľadom na Stredozemné more. Návrat do hotela. Voľný čas na nákupy a odpočinok.
8. deň zájazdu: transfer pohodlným autobusom z mestečka Fuengirola na letisko a odlet z Malagy naspäť do Bratislavy, resp. do Viedne.

Ubytovanie:
7x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami v mestách: Granada, Córdoba, Sevilla, Fuengirola, mestečko nachádzajúce sa v blízkosti Malagy.

Stravovanie:
7x raňajky v 3* a 4* hoteloch.

Doprava:
letecky z/do Bratislavy, resp. Viedne. Počas okruhu presuny luxusným klimatizovaným pohodlným autobusom.

Ostatné:
služby sprievodcu CK a miestneho sprievodcu. V cene zájazdu je už započítané aj vstupné do pamiatok spomínaných v programe: Granada (zámok Alhambra), Sevilla (Katedrála), Córdoba (Mešita), Gibraltár (Rock tour), Ronda (Aréna Corridy), múzeum Pabla Picassa a pevnosť v Malage, flamenco show, výrobňa ol. oleja, DPH.

Povinné príplatky:
servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery v cieľovej destinácii) 199 €/osoba. Palivový príplatok.

Priplatky:
komplexné cestovné poistenie KOMFORT (2,70 € na osobu a deň) alebo PLUS (3,70 € na osobu a deň) vrátane poistenia stornopoplatkov, servisných a asistenčných služieb CK. Príplatok za jednolôžkovú izbu 190 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Poznámka:
CK si vyhradzuje právo upraviť resp. prispôsobiť program zájazdu.

Oficiálna kategória:
***