055/ 728 72 27
0907 206 282
0910 475 575

po-pia 9:00 - 17:00

Zanzibar - ostrov korenia

Destinácia: Tanzánie (Zanzibar), Zanzibar
Kód zájazdu: 989404
Cena od: 1 500 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

19.11.2019 8 dní 1 500 € +0 € letecká
23.12.2019 8 dní 1 790 € +0 € letecká

Popis zájazdu

Dva ostrovy nachádzajúce sa v Indickom oceáne nazývané Zanzibar popletú hlavu každému turistovi, ktorý si príde oddýchnuť na túto prekrásnu časť Afriky. Nekonečné biele pláže, exotické ovocie a neodolateľná vôňa korenín. Dokáže prezentácia plantáží korenín tromfnúť šnorchlovanie v koralových útesoch alebo návštevu hlavného mesta Stone Town, zahrnutého na zoznam svetového dedičstva UNESCO? Zážitky mnohých chutí a vôní sú tu vskutku nezabudnuteľné.

Popis zájazdu

Ostrov prevoňaný korením, šťavnatým ovocím, starými príbehmi o otrokoch a moreplavcoch.
Biele pieskové pláže s palmami, koralové útesy, vôňa korenia,
Stone Town (UNESCO) – rušné bazáre, úzke uličky, arabská pevnosť
Dokonalý oddych a jedinečná ostrovná atmosféra Afriky

Program zájazdu  
1.-2. deň:
Odlet a prílet na ostrov Zanzibar. ZANZIBAR CITY. Ostrov prevoňaný korením, starými príbehmi o otrokoch a moreplavcoch si užijeme naplno. Vybavenie všetkých colných formalít a transfer klimatizovaným autobusom na sever ostrova do nášho komfortného 4* hotela. Čaká nás najlepšia oblasti na oddych a kúpanie na ostrove.

3.deň:
Pre záujemcov prehliadka mesta STONETOWN (UNESCO) – kedysi ako neslávne známe prekladisko otrokov. Kulinársky obed, palác divov, pevnosť Ngome Kongwe. Návšteva staré trhu s atmosférou vystrihnutou ako zo sedemnásteho storočia. Návšteva miesta, kde držali otrokov v neľudských podmienkach. Započúvame sa do najkrajšej svahilčiny pri dome hudobnej superhviezdy Freddyho Mercuryho? Návrat na náš hotel a užívanie si bielych pláži a tyrkysového mora Indického oceánu.

4. – 7.deň:
Zaslúžený oddych na tých najkrajších bielych plážach s palmami na ostrove. Pre záujemcov túra, na ktorej sa dozviete o pestovaných koreninách. Vedeli ste, že klinček je vlastne vysoký strom, že škorica je kôra kríka a banány a ananásy chutia úplne inak ako tie „naše“? Oddych na plážach spojený s individuálnymi aktivitami. Pre záujemcov výlet loďou k nádhernému ostrovu Mnemba, kde voľakedy oddychovali aj celebrity ako Mick Jagger, či Bill Gates. Maličký ostrov je súčasťou súostrovia Zanzibaru a môžete sa tu pokochať čistým bielym pieskom a pobrežím lemovaným nádhernými vysokými palmami. Ideálne miesto na šnorchlovanie. Odlet z ostrova.

8.deň:
Prílet domov.

Trasa zájazdu Zanzibar – Severný výbežok ostrova do oblasti Nungwi

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie v kvalitnom 4* rezorte v dvojlôžkových izbách s raňajkami, transfery na letisko na ostrove, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza (vybavujeme na letisku), fakultatívne výlety, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 370 €.